Det er mulig, men det betyr at pakten må ha en form for "sjekkere/moderatorer" som har ansvar for å passe på. Hva stopper dem fra å være korrupte?
EDIT
Systemet er ikke perfekt, og vil neppe noen sinne bli perfekt, men det kan kanskje bidra til å skape en kultur hvor vi ikke bare sier at vi hater PP-funksjonene, men også handler deretter. Og om så det bare stopper noen få fra å bruke PP-funksjonene, så vil i det minste PP-pakten ha hjulpet litt.
EDITEDIT
Jeg har gått og ruget på ideen veldig lenge, men hadde egentlig ikke lyst til å være den som startet hele greia, så jeg gikk og ventet på at noen andre skulle få samme ideen. Jeg burde ha ventet 4 minutter til...
Vi vil gå for en streng linje hvor all bruk utover PK, KA og FA resulterer i sanksjoner fra paktens medlemmer, samt at PP-brukeren kastes ut av pakten, dersom vedkommende er medlem.Hva regner som PP-horing? PP-bruk/månde? eller bruk av funksjoner utenom PK? utenom PK/FA? utenom PK/KA/FA? Går det på kjøp av PP?
Litt usikker på hvor du vil hen med tanke på "slå av" og "slå på", men det er ikke vanskelig å unngå å gjøre "uhell" med PP-funksjonene. Man må tross alt først trykke, deretter godkjenne. Uhell vil ikke være noen unnskyldning.Hva om man bruker en PP-funksjon med uhell? Man kan ikke "slå av" valget om at man ikke trenger å godta PP-funksjonshandlinger etter man har "slått det på".
Tidligere PP-horer vil ikke straffes - pakten vil ikke ha tilbakevirkende kraft. Fra man signerer vil man holdes til paktens plikter og reguleringer.Hvordan stiller denne pakten med tanke på å bruke PP før man blir medlem av pakten?
Den som aktiverte PP-funksjonen vil få straffen.Hvordan stiller denne pakten med tanke på å bruke PP-funksjoner hos KVer etter man har signert denne pakten?
Sign me in.
Litt usikker på hvor du vil hen med tanke på "slå av" og "slå på", men det er ikke vanskelig å unngå å gjøre "uhell" med PP-funksjonene. Man må tross alt først trykke, deretter godkjenne. Uhell vil ikke være noen unnskyldning.
At sjekkingen går på rundgang er i utgangspunktet en ganske god idé, men det er tidkrevende, noe jeg er redd for at kanskje dreper viljen folk har til å slåss mot PP-systemet. Men vi kan (og bør) prøve! Det kommer til å ta tid for å finne frem til det beste oppsettet for denne PP-pakten. Jeg ser allerede nå at det trolig vil være best å ha en unik PP-pakt for hver verden, hvor spillere registrerer seg kun for den verdenen.Variasjon. Dette kan også gå på rundgang. Alle på topp 20 sjekkes annenhver uke eller noe, av en person utenfor stammen som også er i pakten, men som ikke har sjekket dem tidligere. Et slikt system vil det være lett å gjennomføre, og kan i stor grad styres med åpne kort her på forumet. Men vil ikke avsløre stort av profilen sin ved å vise premiumloggen.
Dersom noen snusker med sjekken så risikerer man da å bli avslørt av senere kontroller, som vil avsløre det dersom noen var uærlige når de sjekket.
Jeg har skrapt litt på overflaten av spillteorier og slikt i et økonomifag jeg hadde sist semester, og har i grunnen prøvd å sette opp et system som kanskje kan fungere, tatt i betraktning spilleres typiske respons til samarbeid med mulighet for utbrudd.Dette minner egentlig veldig om likevekter som oppnås blant personlighetstyper innen biologi dersom man modellerer vha. spillteori. Fascinerende greier, hvor det viser seg tydelig - som du sier - at noen vil utnytte systemet, og dra ekstra nytte av det.
Vil denne gjelde påskeeventen?